S strpnim medsebojnim povezovanjem gradimo vedoželjnega in odgovornega mladostnika.

Evropski teden zmanjševanja odpadkov

Naša šola se je med 16. in 24. novembrom 2019 priključila Evropskemu tednu zmanjševanja odpadkov.
 
Evropski teden zmanjševanja odpadkov
|||| |||| ||||
To je najbolj prepoznavna in ugledna akcija na področju preprečevanja odpadkov, ki letos v središče postavlja ponovno uporabo, poleg te tematike pa smo vključili še akcije preprečevanje in zmanjševanje nastajanja odpadkov, ločevanje odpadkov ter čistilne akcije.
 
Tako smo bili v tem tednu res delavni. Ponovno smo začeli zbirati zamaške. Naj pa vas spomnimo, da zbiramo tudi baterije ter kartuše in tonerje. Pri različnih dejavnostih na šoli smo izdelovali izdelke iz odpadnih materialov. Nastali so namizni hokej, kar celo mesto iz kartonskih škatel, lesene novoletne smrečice, drobižnice, peresnice, kuhinjske rokavice, punčke, potpuri, iz ostankov mila so nastale čudovite nove mojstrovine. Tudi ostanki sveč so nam prišli prav. Parafin smo stalili in vlili v modelčke. Pa smo spet dobili uporabne svečke, ki bodo v tem času sploh dobrodošle. Nasploh smo se veliko pogovarjali o ločevanju in zmanjševanju odpadkov ter izdelali zanimive plakate, učenci OPB-ja pa so med igro še malo uredili okolico naše šole.
 
Ponovno uporabo smo najbolj poudarili z našo petkovo Menjalnico igrač. Z njo spodbujamo prehajanje stvari od enega lastnika k drugemu, poskrbimo pa tudi za navdušene in srečne otroške obraze ter hkrati zmanjšujemo količino odpadkov ter onesnaževanje okolja. Igrače, ki so ostale brez lastnika, bomo podarili DPM Trbovlje.
 
Seveda nam brez sodelovanja z zunanjimi institucijami in podjetniki ne bi uspelo. Zato se zahvaljujemo vsem, ki ste nam prijazno podarili odpadno blago.
 
In kje si boste lahko ogledali naše izdelke? Prva priložnost bo že v ponedeljek na popoldanskih govorilnih urah, kjer bomo imeli v avli kotiček s temi izdelki, vabljeni pa tudi k naši stojnici v Ulici prijaznih nasmehov v parku 4. decembra. Izdelke boste lahko tudi dobili in si jih ne samo ogledali, veseli pa bomo vsakega vašega prostovoljnega prispevka, ki bo obogatil naš šolski sklad.
 
Last modified onSunday, 24 November 2019 18:04
Login to post comments