15.april 2014 - 00:00

Medgeneracijsko druženje v MCT

Napisal E. Klenovšek
Priprava na urejanje nohtov|Urejanje nohtov|Urejanje nohtov|Učenke med delom|| Priprava na urejanje nohtov|Urejanje nohtov|Urejanje nohtov|Učenke med delom|| |||||

V četrtek, 3. 4. 2014, je bilo v  Mladinskem centru Trbovlje medgeneracijsko druženje.

Zavedajoč se, da so zdravi in lepo urejeni nohti nepogrešljivi za zdrav in mladosten videz rok in nog, so se učenke osmih razredov naše šole udeležile delavnice urejanja nohtov, ki jo je organiziral Mladinski center Trbovlje. V družbi srednješolk so v sproščenem vzdušju poslušale nasvete interesne skupina FIMO in njene voditeljice Maše Gorjup. Spoznale so, da so nohti mnogo več, kot si mislimo, saj so ogledalo človekovega telesnega in duševnega zdravja, ter da obolenja nohtov predstavljajo kar približno desetino vseh kožnih obolenj. Osnovna skrb za roke seveda vključuje redno umivanje. Vendar to ni dovolj. Z redno nego, s striženjem in piljenjem nohtov, z odstranjevanjem odmrle povrhnjice, negovalnimi kremami in z lakom se preventivno zavarujemo pred raznimi boleznimi. Učenke so se naučile, kako lahko za zdrav in negovan videz nohtov poskrbijo tudi doma, ne da bi obiskovale drage lepotne salone, ter s pravilno prehrano in z malce potrpežljivosti vzdržujejo lep videz nohtov, ki jim bo v ponos.

Prebrano 4576 krat Nazadnje urejano na 16.maj 2014 - 10:02