Šolsko tekmovanje iz fizike

14.02.2024 13:00 - 14:00

Korajžni, nasmejani in polni novih pričakovanj.

"Glej ga, glej, glavica bistra!

Majhen deček, velik mož;

s časom boš še za ministra,

ako vedno priden boš!" (Josip Stritar)

Pa so prišli. Korajžni, nasmejani in polni novih pričakovanj. Sprejeli sta jih učiteljici v prvem razredu Ksenja Cizej in Maša Bricl, nato pa so skozi špalir učencev odšli v telovadnico, kjer smo jim pripravili čisto pravi kulturni sprejem. Korajžno so prihajali po rumene rutke, ki so "dokaz", da so že v prvem razredu, na začetku svoje izobraževalne poti. Dolga bo. Vodila jih bo v različne smeri in mogoče se na koncu nekaterih skrivajo ministri. Tako kot je napovedal Josip Stritar v svoji pesmici V šoli.

Novi nasmejani obrazi

Na našo šolo smo danes sprejeli veliko novih nasmejanih obrazov. Prvi šolski dan je posebna prelomnica za učenke in učence, ki so prvič prestopili šolski prag. Za naše prvošolke in prvošolce smo pripravili raznolik program in kar nekaj presenečenj. Bili so deležni spodbudnih in prijaznih besed naše ravnateljice in uživali v plesnih in pevskih nastopih starejših učencev.
Za tako uspešen prvi šolski dan se zahvaljujemo tudi županu občine Trbovlje, Ernestu iz Radia 1 in maskoti Kuža Pazi iz Zavarovalnice Triglav, ki so na zabaven način poskrbeti za nepozaben dan.

Želimo vam uspešno šolsko leto, vaše učiteljice

Poslanica ministra za vzgojo in izobraževanje

Poslanica ministra za vzgojo in izobraževanje dr. Darja Felde ob pričetku šolskega leta 2024/2025

Dragi otroci, učenke in učenci, dijakinje in dijaki, spoštovane zaposlene in zaposleni v vzgoji in izobraževanju, spoštovani starši.
Pred nami je novo šolsko leto, ob tem pa se poslavljamo od brezskrbnih poletnih dni, ki so življenja otrok in mladostnikov zagotovo obogatila z novimi spoznanji, izkušnjami in navdušenjem za prihajajoče šolsko delo. ...

Kaj moram vedeti za prvi šolski dan?

Drage učenke in učenci, spoštovani starši, lepo pozdravljeni pred začetkom novega šolskega leta!

Posredujemo vam uvodne informacije o prvem šolskem dnevu, ki bo v ponedeljek, 2. septembra 2024.

Prvošolci boste svoj 1. šolski dan začeli ob 9.30. Vabilo in vse potrebne informacije boste dobili po navadni pošti.

V nadaljevanju so navodila za učence od drugega do devetega razreda.

Učenci pridejo v šolo ob 8.20. Starše vljudno naprošamo, da v šolo ne vstopajo, saj bo za njihove otroke v šoli dobro poskrbljeno.

Učence od 2. do 5. razreda bodo razredniki sprejeli v avli matične šole, učence od 6. do 9. razreda pa pred šolo in pod večnamenskim prostorom.

Na podružničnih šolah Alojza Hohkrauta in Dobovec bodo razredniki ob 8.20 čakali učence na dvorišču pred šolo.

Prvi šolski dan boste imeli:

• učenci 2., 3. in 4. razreda pouk po urniku;
  • učenci od 5. do 9. razreda pa najprej dve razredni uri (8.20–10.15), nato pa bo sledil pouk po urniku.

Urniki bodo objavljeni najpozneje v četrtek, 29. 8. 2024.

KAJ MORAM IMETI V TORBI ZA PRVI ŠOLSKI DAN?

Učenci, odprite torbo in vanjo pospravite copate, beležko in potrebščine za prvi šolski dan po urniku.

ALI BOM LAČEN?

Malico in kosilo bodo dobili učenci, katerih starši so ob koncu šolskega leta 2023/24 oddali prijavo za šolsko prehrano.

BO ORGANIZIRANO VARSTVO?

Že prvi šolski dan bomo začeli izvajali dejavnosti razširjenega programa. Tako bo poskrbljeno za varstvo učencev od drugega do petega razreda. Starše prosimo, da otrokom za prvi šolski dan v beležko zapišejo, ob kateri uri in kako bodo odšli domov (sam, z avtobusom, v spremstvu osebe, starejše od 10 let – navedite ime in priimek).

KAJ PA VOZAČI?

Že prvi dan bodo vsi avtobusi vozili po spodnjem voznem redu.

Vsi starši starih in novih vozačev morate do 4. septembra izpolniti in oddati OBRAZEC za pridobitev brezplačne vozovnice za organiziran brezplačni prevoz osnovnošolcev. Do njega so upravičeni učenci, ki izpolnjujejo vsaj en od spodnjih dveh pogojev:

• Bivanje na oddaljenosti več kot 4 km od šole.
  • Bivanje na oddaljenosti manj kot 4 km od šole, kjer ni zagotovljena varna šolska pot.

Starši učencev 1. razreda boste obrazce prejeli na 1. roditeljskem sestanku, učenci od 2. do 9. razreda pa jih bodo prejeli prvi šolski dan.

Vozne karte bodo dobili v prvih dveh tednih šolskega leta 2024/2025.

VOZNI RED za prevoze na rednih linijah: https://www.nomago.si/vozovnice/vozni-red

VOZNI RED ŠOLSKIH AVTOBUSOV:

PRIHODI

Trbovlje–Klek–Čebine

Trbovlje–Dobovec–Župa

Trbovlje–Knezdol–Planinska vas

Želimo vam uspešen začetek šolskega leta.

Popravni izpiti

Razpored avgustovskih popravnih izpitov za učence 7., 8. in 9. razreda.