Nacionalni preizkusi znanja

Nacionalno preverjanje znanja (NPZ) se načeloma izvaja vsako leto v mesecu maju, za učence ki končujejo prvo, drugo oziroma tretje vzgojno-izobraževalno obdobje. Z njim se preveri uspešnost doseganja ciljev in standardov znanja, določenih z učnimi načrti. NPZ je tako obvezen za učence 6. in 9. razreda osnovne šole. Izjema so učenci priseljenci iz drugih držav, katerih materni jezik ni slovenski in so v tekočem šolskem letu v osnovno šolo v Republiki Sloveniji vključeni prvič.

V 3. razredu poteka preverjanje znanja z nacionalnimi preizkusi iz slovenščine in matematike, v 6. razredu iz slovenščine, matematike in angleščine,  v 9. razredu pa se standarde znanja učencev preverja iz slovenščine, matematike in tretjega predmeta, ki ga določi minister. Izbrani tretji predmet je znan 1. septembra. V šolskem letu 2023/2024 je to likovna umetnost.

NPZ poteka v pisni obliki.  Dostop do rezultatov bo možen preko spletni strani Državnega izpitnega centra http://npz.ric.si. Za dostop se potrebuje šifra, ki jo učenec prejme ob nacionalnem preverjanju znanja v šoli. Rezultati so povratna informacija o doseženem znanju za učence, starše in učitelje, vendar ne vplivajo na šolski uspeh. Učenci poleg spričeval dobijo pisna obvestila o dosežkih NPZ-ja.

Datumi preverjanja znanja v šolskem letu 2023/2024:

• ponedeljek, 25. marec 2024 slovenščina ( 3. razred),
  • sreda, 27. marec 2024 matematika ( 3. razred),
  • torek, 7. maj 2024 slovenščina ( 6. in 9. razred),
  • četrtek, 9. maj 2024 matematika (6. in 9. razred),
  • ponedeljek, 13. maj 2024 angleščina (6. razred),
  • ponedeljek, 13. maj 2023 tretji predmet - likovna umetnost  (9. razred).

Na spletni strani Državnega izpitnega centra je objavljena publikacija »Informacije za učence in starše« v elektronski obliki.

Naloge s preteklih NPZ-jev različnih predmetov so dostopne na naslednji povezavi.

Vsem učencem in učenkam želimo veliko uspeha.

Popravni izpiti

Razpored avgustovskih popravnih izpitov za učence 7., 8. in 9. razreda.

Novinarsk' knapi

Vabljeni k branju šolskega glasila ...

Uradne ure v času počitnic

Tajništvo šole bo v času šolskih počitnic odprto v naslednjih terminih:

• 26. 6. do 19. 7. 2024 od 9.00 -12.00 ure
  • 20. 7. do 18. 8. 2024 bo šola zaprta
  • 19.8. do 31.8. od 9.00 -12.00 ure

V vsakem primeru vas prosimo, da pred prihodom pokličete na 03 56 333 40.