22.maj 2014 - 00:00

Delavnica ročnih del

Napisal E. Klenovšek
|||||| |||||| ||||||

V četrtek, 8. 5. 2014, so imele sedmošolke, ki obiskujejo izbirni predmet likovno snovanje, pouk v domu upokojencev.

Udeležile so se delavnice ročnih del, kjer so jih prijazne gospe naučile, kako se izdela čestitka ali slika v tehniki pickpoint – tehniki vezenja s sukancem po pikicah. Rožice iz papirja in filca sicer ne dišijo, so pa lep izdelek spretnih rok, ki za vedno ostane v spominu. Učenke in upokojenke so si zato izmenjale znanja in skupaj izdelale prelepe raznobarvne rožice. Ob drugi delovni mizi pa so izkušene stare roke upokojenk iz ostankov volne spretno tkale odejice. Ravno tkanje vezi med radoživimi otroki in izkušnjami starejših v domu daje odličen rezultat medgeneracijskemu povezovanju in druženju. Delavnica je potekala v prijetnem vzdušju, ustvarjanju in druženju. Vsak izmed nas je nosil v sebi hotenje, željo in veselje do ročnega ustvarjanja ter tkanja medgeneracijskih vezi.

Prebrano 4570 krat Nazadnje urejano na 22.maj 2014 - 10:28