02.marec 2020 - 10:11

Matematika brez svinčnika in papirja

Napisal J. Novak

Drugošolci smo prejšnji teden na S. O. S. šoli v Katapultu tri dni zapored preživeli dneve dejavnosti.

Ukvarjali smo se z matematiko brez svinčnika in papirja. Na prvi pogled smo se igrali, mimogrede pa smo na veliko različnih načinov spoznavali števila do 100. S slikami za prstke, s podlagami Chipolo in s frnikolami smo utrjevali števila do 20. Sestavili smo številski trak do 100. Družini Medvedovih smo pomagali pripraviti pogrinjke za 100 turistov, oprali in obesili smo 100 prtičkov s 100 klinčki, pripravili 100 lončkov za pecivo in jih položili na 100 podstavkov. Glasno smo šteli in označevali desetice. In na koncu je vlak resnično pripeljal sto turistov.

Hvala, Alenka, za nadvse poučno in zabavno dopoldne. Vaša srčnost in predanost nam je vsem za zgled. In res je, RADI IMAMO MATEMATIKO!
Prebrano 1811 krat Nazadnje urejano na 02.marec 2020 - 10:18