02.februar 2021 - 12:45

Trikotniki na zabaven način

Sedmošolci so v ponedeljek. 25. 1. 2021 imeli poseben dan. Učiteljice smo jim predstavile TRIKOTNIKE na zabaven in poučen način.
Dejavnosti so potekale pet šolskih ur. Začeli so s ponavljanjem učne snovi o trikotnikih  skozi pesem. Naslednja dejavnost je bila posebna, saj so ugotovili, da se trikotniki uporabljajo tudi pri jogi ter so se ob tem še malo razgibali. Potem so razgibali še možgane tako, da so risali trikotnike in njihove znamenite točke.

Največji izziv pa je bil narisati NEMOGOČI TRIKOTNIK (Penroseov trikotnik). Prikazuje tri grede, ki so združene pod pravim kotom in še vedno tvorijo trikotnik. Tudi zadnja ura je bila o trikotnikih tokrat na malo drugačen način. Učenci so preštevali trikotnike na sliki, reševali uganke z vžigalicami in načrtovali zabavne naloge.

Glede na mnenja učencev in njihov pozitivni odziv bo treba poiskati še več načinov, da bo učencem matematika zabavna in priljubljena.

Učiteljice matematike Lucija Ule, Zali Grešak in Emi Klenovšek
Prebrano 1035 krat Nazadnje urejano na 02.februar 2021 - 13:11