02.oktober 2021 - 18:00

Z Goričkega v Piran

Napisal U. Jerman

Učenci od šestega do devetega razreda smo se v septembru odpravili na ekskurzije.

Šestošolci so si ogledali Goričko, devetošolci pa smo se odpravili v Piran, kjer smo zaključili z ekskurzijami v tem šolskem letu. Pot nas je iz Trbovelj vodila mimo Ljubljane, kjer smo zapeljali na avtocesto. V Divači smo imeli prvi postanek, si pretegnili noge in si ogledali kraške pojave. Udorina, ki je nastala zaradi udrtja tal, je bila zelo zanimiva in kar malo strašljiva, a smo kljub temu uspeli narediti nekaj zanimivih fotografij. Zapeljali smo se tudi do Lipice, kjer smo opazovali naše vrle lipicance. Ste vedeli, da so lipicanci črne barve, ko se skotijo? Šele po dveh letih postanejo beli.
Pot nas je nato vodila do solin. Kar iz avtobusa smo si ogledali še naše najbolj turistično primorsko mesto Portorož, kjer turistična sezona še zdaleč ni končana. In prispeli smo v Piran. Ogledali smo si akvarij, kjer so nas najbolj presenetile meduze, no pa tudi kačjerepi, morske zvezde, morski konjički, morske vetrnice, morske zvezde ... Imeli smo čudovito sončno vreme, zato smo se seveda povzpeli še na zvonik, kjer je prečudovit razgled. Sicer je pihala šibka burja, a na vrhu zvonika se ni zdela ravno šibka. Na koncu smo si ogledali še film o nastanku Pirana. In kaj nam je bilo najbolj všeč? Prosti čas. Prav prijetno se je bilo malo sprehoditi po mestu, nekaj pojesti in se nastaviti soncu.
Nato pa nas je čakala dolga pot domov.

Prebrano 580 krat Nazadnje urejano na 02.oktober 2021 - 18:04