19.november 2021 - 13:53

Tradicionalni slovenski zajtrk

Tudi to šolsko leto smo imeli Tradicionalni slovenski zajtrk. Izvedli smo ga prvo šolsko uro. Sestavljen je bil iz živil slovenskega porekla (črn kruh, maslo, med, mleko, jabolka). Priporočeno je bilo, da se uporabi čimveč ekoloških živil. Na naši šoli smo imeli ekološki med.

Vzporedno z zajtrkom so v posameznih oddelkih potekali dnevi dejavnosti. Učenci 1.triade so imeli ND na to temo. Cilji tega naravoslovnega dne so bili, da se izboljšuje zavedanje o pomenu oskrbe ljudi s kakovostno hrano iz lokalnega okolja, zaveda pomena zdravega načina življenja, spoznajo vlogo čebel, spodbuja k pravilni in zdravi prehrani, izdelajo čebele in panjske končnice. Ostali razredi so ob zajtrku spregovorili o pomenu zajtrka in zdravi prehrani.

Med tradicionalnim slovenskim zajtrkom smo porabili 121,2 l mleka, 12,04 kg masla in meda, 37,63 kg črnega kruha, 76,86 kg jabolk. Ker so nekateri razredi bili v času zajtrka v karanteni, smo za njih organizirali Tradicionalni slovenski zajtrk, ko se se vrnili.

Prebrano 598 krat Nazadnje urejano na 14.december 2021 - 11:07