17.oktober 2023 - 20:59

Tretješolci smo obiskali gasilski dom

Napisal B. Skerbinek

V četrtek, 12. 10. 2023, smo imeli tretješolci matične šole tehniški dan Požarna varnost.

Ob 9.00 smo se odpravili proti gasilskemu domu v Trbovljah. Tam sta nas sprejela gasilec Toni in Klemen. Najprej smo imeli predavanje v učilnici, kjer smo izvedeli veliko pomembnih informacij o poklicu gasilca in gasilski enoti Trbovlje. Kasneje smo si ogledali notranjost gasilskega doma in garažo, v kateri so parkirana vsa gasilska vozila. Podrobneje smo si ogledali tudi gasilski tovornjak in njegovo opremo. Skozi zadnjo klop tovornjaka smo se lahko celo sprehodili. Najbolj nam je bilo všeč, ko so prižgali opozorilne luči in sireno. Med drugim so nam predstavili tudi novo pridobitev gasilske enote – dron. Tako smo lahko videli gasilski dom tudi iz ptičje perspektive. Polni novega znanja in vtisov smo se odpravili nazaj proti šoli.

Prebrano 336 krat Nazadnje urejano na 17.oktober 2023 - 21:18