12.april 2015 - 00:00

Preventivna vzgoja otrok v cestnem prometu

Napisal M. Godec
||| ||| |||

Učenci 5. razreda smo se v četrtek, 9. 4. 2015, seznanili, ponovili in obnovili pravila prometne varnosti ob programu JUMICAR.

Najprej smo se preko predavanja seznanili z osnovno kulturo v cestnem prometu, gibanju ob cesti oz. po prometnih površinah, prečkanjem ceste. Zapomniti smo si morali, kako se obnašamo v prometu kot pešci, z mirno hojo in opazovanjem.

Praktični del programa JUMICAR se je odvijal na poligonu, kjer je bilo postavljenih več križišč, semafor in prometni znaki. Postavili smo se v vlogo voznika.

Ni kar tako voziti štirikolesnik po cesti s pravimi križišči in prometnimi znaki, zato smo bili pred začetkom vožnje malo vznemirjeni. Po prvih zavojih je bil strah premagan in vožnja je bila super.

Občina Trbovlje že vrsto let v celoti financira izobraževalni program »Jumicar«, namenjen preventivni vzgoji otrok v cestnem prometu, za kar se jim zahvaljujemo.

Prebrano 3405 krat Nazadnje urejano na 12.april 2015 - 20:54