02.marec 2022 - 13:09

Napoved splošne stavke, dne 9. 3. 2022

Napisal P. Čede

Spoštovani starši!

Obveščam vas, da na OŠ Trbovlje splošna stavka v vzgoji in izobraževanju, napovedana za 9. marec 2022, NI bila izglasovana, saj jo je podprla manj kot polovica zaposlenih.

Zaradi množične podpore zaposlenih za stavko je SVIZ razglasil splošno stavko v celotni dejavnosti vzgoje in izobraževanja. Skladno z navodili SVIZ-a se lahko na posameznem zavodu tisti, ki so glasovali za stavko, pridružijo splošni stavki kot posamezniki. Za to legitimno pravico se je odločilo 21 strokovnih delavcev.

Na podružničnih šolah Alojza Hohkrauta in Dobovec bo pouk potekal normalno, prav tako bo, po spremenjenem urniku, potekal pouk za učence od 6. do 9. razreda matične šole. Za učence od 1. do 5. razreda matične šole ne moremo zagotoviti nadomeščanj, zato bo zanje organizirano le nujno varstvo.

Malica in kosilo bosta, za učence, ki so na prehrano prijavljeni, zagotovljena tudi na dan stavke.

Zavedam se, da bo to povzročilo nevšečnosti številnim staršem/skrbnikom, za kar se vam vnaprej iskreno opravičujem, a vas obenem prosim za razumevanje.

Petra Čede, ravnateljica

Prebrano 973 krat Nazadnje urejano na 03.marec 2022 - 12:32