Opozorilo

JUser: :_load: Ne morem naložiti uporabnika z id: 735
14.april 2014 - 00:00

Natečaj Naravne in druge nesreče

Učenci naše šole so sodelovali v natečaju Naravne in druge nesreče – Voda! Kaj storiti, da nesreče ne bo.

Namen natečaja je mlade, njihove starše, vzgojitelje in učitelje ozavestiti o tem, da se naravne in druge nesreče dogajajo vsakodnevno, lahko tudi neposredno v njihovi okolici. Z natečajem se jih želi seznaniti z mogočimi naravnimi in drugimi nesrečami v njihovi okolici ter o zaščitnih ukrepih pred njimi.

Iz Zasavja je na natečaju sodelovalo 5 enot vrtcev in 11 osnovnih šol ter njihovih podružnic. Na regijski izbor je prispelo 209 likovnih in 15 literarnih izdelkov. Strokovna komisija je meseca marca med njimi izbrala 15 likovnih in 5 literarnih del, ki so jih poslali na državni izbor, ki bo v mesecu maju. Prvošolec Klemen Forte ter mentorici Jožica Tržan Jenko in Ksenija Cizej so prejeli regijsko priznanje. Podelitev je potekala v Domu Svobode, program prireditve pa so pomagali ustvariti učenci 3. razredov z mentorico Meto Čop. OŠ Trbovlje, PŠ Alojza Hohkrauta, pa je prejela tudi nagrado za najaktivnejšo osnovno šolo. Nagrada je lutkovna predstava Pikec Jež in gasilko Jež. Ob tej priložnosti se zahvaljujemo osebju Doma Svobode za pomoč pri pripravi prostora in iskreno čestitamo vsem dobitnikom priznanj.

Prebrano 4654 krat Nazadnje urejano na 15.april 2014 - 22:20