Šolska svetovalna služba

Šolska svetovalna služba je namenjena staršem, učencem ter šolskim strokovnim delavcem. Namen svetovalnega dela je pomagati, svetovati in sodelovati v vzgojno-izobraževalnem procesu s ciljem, da bi bili učenci, učitelji, starši in šola kot celota čim bolj uspešni pri doseganju splošnih in posebnih vzgojno-izobraževalnih ciljev. Temeljna naloga šolske svetovalne službe je, da se na podlagi svojega strokovnega znanja preko svetovalnega odnosa in na strokovno avtonomni način vključuje v kompleksno reševanje pedagoških, psiholoških in socialnih vprašanj vzgojno-izobraževalnega dela v šoli s tem, da pomaga in sodeluje z vsemi udeleženci in po potrebi tudi z zunanjimi ustanovami. Osnovne oblike dela, ki se jih poslužujemo so svetovanje, posvetovanje in neposredna pomoč na različnih področjih dela:

• učenje in poučevanje;
  • šolska kultura, klima, red, vzgoja;
  • telesni, osebni in socialni razvoj;
  • šolanje in poklicna orientacija;
  • socialno-ekonomske stiske.

Osnovne vrste dejavnosti so:

• dejavnosti pomoči;
  • razvojne in preventivne dejavnosti:
  • dejavnosti načrtovanja in evalvacije.

V šolskem letu 2024/25 se lahko za informacije in pomoč obrnete na:

• pedagoginjo Anjo Čelan (03 56 333 45; Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.) glede vpisa v 1. razred, prepisov in izpisov učencev;
  • pedagoginjo Niko Frol (03 56 333 45; Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.) glede učencev z učnimi težavami in učencev s posebnimi potrebami;
  • specialno in rehabilitacijsko pedagoginjo Nives Knific (03 56 333 45; Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.) glede učencev z učnimi težavami in učencev s posebnimi potrebami;
  • socialno delavko Julijo Jerman (03 56 333 47; Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.) glede socialno-ekonomske problematike, subvencije in poklicne orientacije.

• Ustvarjeno .
  • Zadnja posodobitev