Samopostrežna malica

| R. Arcet
Avtor: R. Vozel
Osveženo: 27 september 2024

V torek, 24.9.2024, so imeli učenci 1.triade (od 1.-3. razreda) samopostrežno malico. Lahko so izbirali naslednja živila oz. jedi: mlečni in črni kruh, jabolka, ringlo, paradižnik, proseno kašo, pomarančni sok brez dodanega sladkorja, mleko, čokoladne kosmiče, piščančjo salamo, sir, maslo, med in marmelado. Vsi so bili zelo navdušeni, še posebej učenci 1. razredov, ki so imeli samopostrežno malico prvič.

Tudi to šolsko leto smo vključeni v projekt Šolske sheme sadja in zelenjave. To pomeni, da naši učenci dobijo 1x tedensko poleg malice še dodatno sadje in zelenjavo. Ta projekt je ukrep skupne politike EU, ki učencem zagotavlja brezplačen dodatni obrok sadja in zelenjave. Pogoj za sodelovanje države članice EU v šolski shemi je nacionalna 6-letna strategija, izdelana skladno s predpisi EU.